Firmamız data sonlandırma konusunda uzman mühendis kadrosu ile  kablolama hizmetleriyle beraber sonlandırma hizmetleri de sorunsuz bir şekilde vermektedir. Data sonlandırma işleminde kabin montajı ve topoloji oluşturma gibi up link bağlantıları yapılarak sistemi hazır duruma getirme gibi hizmetler vermekteyiz. Data sonlandırma işleminde hatalı veya eksik planlanmış bir sistem odası kısa zamanda görünmese de uzun vadede kesinlikle problemler çıkartacağını belirtmek isteriz. Kurulan sistemin firmanızın çalışma alanı büyüklüğüne oranla problem ya da arıza durumlarında sorundan etkilenen kullanıcı sayısı artacağını da belirtmek isteriz. Bu sebeple firmamızın uzman ekibi sistem odalarını tasarlarken tüm dış faktörler göz önünde bulundurularak oluşabilecek sorunlara mümkün olan en erken sürede müdahale edilmesini sağlayacak sistemleri sağlayarak hizmetlerimize kesintisiz devam etmekteyiz.

 

Data sonlandırma işleminde en önemli ve doğru yapılması gereken işlemlerden biri ise özellikle belirtmek gerekir ki, kablolarının kullanıcı ve patch panel tarafında sonlandırılması ve kabloların kullanıcı tarafındaki karşılıklarına göre etiketlenmesi ve işlem sonunda uçların frekans değerleri ölçülerek müşteriye raporlaması da ayrıca yapılmaktadır. Gerçekleştirdiğimiz kablolama projelerinde tüm kablolar özel cihazlar sayesinde her ne olursa olsun test işlemi yapılmadan projenin teslimini gerçekleştirmemekteyiz. Data sonlandırma işlemlerin de özel olarak tasarlanmış yerleşim planları üzerinde kablo güzergahları ve priz noktaları işlenerek proje dosyası sistem kullanıcılarına teslimini özenli bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Data sonlandırma işlemlerinde uluslararası kabul görmüş ve geçerliliği olan markalar ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Günümüzde artan veri trafiğini kesintisiz olarak taşımak en önemli sorunlardan biri haline geldiğini belirtmek isteriz.

 

Data sonlandırma işleminde altyapının standartları yapısal kablolama kavramı altında toplandığını söylemek daha doğru olmaktadır. Data sonlandırma projelerinde çalışmalarımızın her anında aynı özeni gösterdiğimiz gibi özellikle alt yapı oluşumunun projelendirilmesinden kablo çekimine ve kabloların bağlantı tiplerine varıncaya kadar tüm hizmeti konusunda uzman ve profesyonel kadromuz ile gerçekleştirmekteyiz. Data sonlandırma da bahsedilen sistematik ile oluşturulan kablolama yatırımları gerçek anlamda yapısal kablolama adını söyleyerek nitelendirmek daha doğru olmaktadır. Bu şekli ile oluşturulmuş yapısal kablolama sisteminde yoğun veri trafiğinde yüksek performans verim alımı daha da yükseldiği için bu sistem ile hizmet vermekteyiz.